Prince George T&F Club Hy-Tek's MEET MANAGER 8:05 PM 13/06/2010 Page 1
Spruce Capital Invitational Meet-2010 - 12/06/2010 to 13/06/2010
 
Masich Place Stadium, Prince George, BC
Results
Girls 6-8 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ellington, Bronwyn 02 PG Track 10.98 10
Girls 9 Year Olds 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Erica 01 Unattached 10.72 10
2 Masich, Sylvia 01 PG Track 11.23 8
3 Hepburn, Jillian 01 PG Track 11.75 6
4 Wessner, Ashley 01 PG Track 12.06 5
Girls 10 Year Olds 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Capelle, Mikayla 00 Unattached 9.39 10
2 King, Lindsay 00 PG Track 10.46 8
3 Schroeter, Anika 00 PG Track 10.91 6
Girls 11 Year Olds 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Lauren 99 PG Track 9.69 10
2 Fraser, Katie 99 PG Track 10.81 8
Girls 6-8 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ellington, Bronwyn 02 PG Track 18.66 10
Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Erica 01 Unattached 18.68 10
2 Masich, Sylvia 01 PG Track 18.85 8
3 Carter, Kate 01 PG Track 19.95 6
4 Hepburn, Jillian 01 PG Track 20.09 5
5 Wessner, Ashley 01 PG Track 20.68 4
Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Capelle, Mikayla 00 Unattached 15.33 10
2 Jarvis, Sarah 00 Unattached 16.69 8
3 Pallot, Jessica 00 PG Track 17.00 6
4 King, Lindsay 00 PG Track 17.54 5
5 Schroeter, Anika 00 PG Track 18.04 4
6 Williams, Jonelle 00 PG Track 19.00 3
Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Lauren 99 PG Track 15.88 10
2 Jansen, Shelby 99 PG Track 16.04 8
3 Fraser, Katie 99 PG Track 17.97 6
 
Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Schlick, Marcie 98 PG Track 16.58 10
2 Cowger, Miranda 98 Unattached 16.85 8
Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 14.71 10
2 White, Kadeja 97 PG Track 15.41 8
3 Mitchell, Danielle 97 PG Track 15.50 6
4 Hepburn, Shauna 97 PG Track 15.52 5
5 Bonney, Elizabeth 97 PG Track 15.78 4
6 Watt, Joey 97 Tumbler ridge 16.23 3
Girls 14-15 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Sharman, Laura 95 Tumbler ridge 13.47 10
2 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 14.49 8
3 Dalla Lana, Mary Kate 96 PG Track 14.85 6
4 Downie-Back, Amber 96 PG Track 14.96 5
5 O'Callaghan, Sinead 96 PG Track 15.05 4
6 Ward, Kirsten 96 PG Track 16.12 3
7 Watson, Courtney 95 Unattached 16.28 2
Girls 14-15 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Sharman, Laura 95 Tumbler ridge 13.36 10
2 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 14.60 8
3 Dalla Lana, Mary Kate 96 PG Track 14.68 6
4 O'Callaghan, Sinead 96 PG Track 15.03 5
5 Downie-Back, Amber 96 PG Track 15.14 4
6 Ward, Kirsten 96 PG Track 15.82 3
7 Watson, Courtney 95 Unattached 16.02 2
8 Kirby, Brianne 95 PG Track 16.19 1
9 Gairns, Mikayla 96 PG Track 16.52 NWI
10 Klassen, Samantha 95 UNA 16.93 NWI
Girls 16-17 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Fetaz, Jennifer 93 Tumbler ridge 12.76 10
2 Achen, Michelle 93 Quesnel T/F 14.08 8
3 Cain, Katie 94 PG Track 14.14 6
4 Wakabayashi, Erin 94 PG Track 14.22 5
5 Vassallo, Megan 93 PG Track 14.32 4
Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Lauren 99 PG Track 32.70 10
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ducharme, Emmanuelle 98 PG Track 31.99 10
2 Cowger, Miranda 98 Unattached 33.84 8
Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 30.03 10
2 Mitchell, Danielle 97 PG Track 30.80 8
3 White, Kadeja 97 PG Track 31.12 6
4 Bonney, Elizabeth 97 PG Track 31.95 5
Girls 14-15 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 30.17 10
2 Downie-Back, Amber 96 PG Track 30.72 8
3 Ward, Kirsten 96 PG Track 33.34 6
4 Klassen, Samantha 95 UNA 35.90 5
Girls 16-17 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Fetaz, Jennifer 93 Tumbler ridge 26.25 10
2 Cain, Katie 94 PG Track 28.85 8
3 Taylor, Murphy 94 Tumbler ridge 34.99 6
Girls 14-15 300 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Kiana 96 Unattached 47.41 10
2 Hewitt, Rebekah 96 PG Track 48.38 8
3 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 50.35 6
4 Klassen, Samantha 95 UNA 57.94 5
Girls 11 Year Olds 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Jansen, Shelby 99 PG Track 1:14.79 10
2 Matheson, Lauren 99 PG Track 1:18.02 8
3 Fraser, Katie 99 PG Track 1:25.56 6
Girls 12 Year Olds 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Miranda 98 Unattached 1:14.04 10
2 Schlick, Marcie 98 PG Track 1:20.47 8
Girls 13 Year Olds 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Mitchell, Danielle 97 PG Track 1:09.45 10
2 Newman, Cheyann 97 Quesnel 1:09.82 8
3 White, Kadeja 97 PG Track 1:13.56 6
 
Girls 16-17 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Legault, Kelsey 94 Tumbler ridge 1:04.10 10
2 Helm, Carina 94 Tumbler ridge 1:04.67 8
3 Achen, Michelle 93 Quesnel T/F 1:04.97 6
4 Vassallo, Megan 93 PG Track 1:07.44 5
Girls 6-8 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ellington, Bronwyn 02 PG Track 3:29.59 10
Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Erica 01 Unattached 3:27.91 10
2 Hepburn, Jillian 01 PG Track 3:31.73 8
3 Masich, Sylvia 01 PG Track 3:36.21 6
Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Schroeter, Anika 00 PG Track 3:20.58 10
2 King, Lindsay 00 PG Track 3:23.87 8
3 Williams, Jonelle 00 PG Track 3:34.68 6
Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Van Caeseele, Kaitlyn 99 PG Track 3:08.89 10
2 Fraser, Katie 99 PG Track 3:20.53 8
Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ducharme, Emmanuelle 98 PG Track 2:46.33 10
2 Cowger, Miranda 98 Unattached 2:46.63 8
3 Gairns, Tiana 98 PG Track 3:07.77 6
Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 2:57.97 10
2 St.John, Kelsey 97 PG Track 3:11.05 8
Girls 14-15 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Kiana 96 Unattached 2:34.95 10
2 Hewitt, Rebekah 96 PG Track 2:40.12 8
3 Goodrich, Abby 95 PG Track 2:46.87 6
4 Swan, Morgan 95 PG Track 2:49.48 5
5 Gairns, Mikayla 96 PG Track 3:09.90 4
 
Girls 16-17 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Fry, Crystal 93 Tumbler ridge 2:52.64 10
2 Meyer, Jennifer 93 Quesnel T/F 3:03.05 8
3 Frenkel, Caitlin 93 PG Track 3:28.11 6
Girls 14-15 1200 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Balazs, Emma 95 PG Track 3:53.46 10
2 Cowger, Kiana 96 Unattached 4:05.52 8
3 MacLean, Katrina 95 Quesnel T/F 4:09.84 6
4 Hewitt, Rebekah 96 PG Track 4:20.68 5
5 Goodrich, Abby 95 PG Track 4:28.02 4
6 Van Caeseele, Dorion 96 PG Track 4:47.75 3
7 Gairns, Mikayla 96 PG Track 5:05.57 2
Girls 9 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Erica 01 Unattached 6:48.31 10
2 Carter, Kate 01 PG Track 7:12.77 8
Girls 10 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Jarvis, Sarah 00 Unattached 6:17.83 10
2 King, Lindsay 00 PG Track 6:42.45 8
Girls 12 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cowger, Miranda 98 Unattached 6:15.02 10
2 Gairns, Tiana 98 PG Track 6:24.39 8
Girls 16-17 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Beaudry, Sarah 94 PG Track 5:35.42 10
2 Wood, Amy 94 Quesnel T/F 5:35.81 8
3 Fredeen, Molly 93 PG Track 6:49.35 6
4 Frenkel, Caitlin 93 PG Track 7:02.70 5
Girls 14-15 2000 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Balazs, Emma 95 PG Track 7:01.36 10
2 MacLean, Katrina 95 Quesnel T/F 7:43.54 8
Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Carter, Kate 01 PG Track 14.76 10
2 Hepburn, Jillian 01 PG Track 15.54 8
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Capelle, Mikayla 00 Unattached 12.85 10
2 Pallot, Jessica 00 PG Track 13.13 8
3 Schroeter, Anika 00 PG Track 14.62 6
4 Williams, Jonelle 00 PG Track 15.57 5
5 King, Lindsay 00 PG Track 17.38 4
Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Lauren 99 PG Track 12.71 10
2 Van Caeseele, Kaitlyn 99 PG Track 13.45 8
3 Fraser, Katie 99 PG Track 14.71 6
4 Jansen, Shelby 99 PG Track 16.61 5
Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 16.32 10
Girls 14-15 80 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Sharman, Laura 95 Tumbler ridge 12.53 10
2 Downie-Back, Amber 96 PG Track 14.50 8
3 O'Callaghan, Sinead 96 PG Track 15.67 6
4 Young, Hannah 96 Quesnel T/F 16.56 5
5 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 17.17 4
6 Smith, Diana 96 Tumbler ridge 17.35 3
7 Watson, Courtney 95 Unattached 17.39 2
8 Klassen, Samantha 95 UNA 18.01 1
Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 34.85 10
Girls 14-15 200 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Downie-Back, Amber 96 PG Track 32.77 10
2 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 35.81 8
Girls 16-17 300 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Legault, Kelsey 94 Tumbler ridge 50.39 10
2 Helm, Carina 94 Tumbler ridge 50.97 8
Girls 14-15 1500 Meter Steeplechase no water
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Balazs, Emma 95 PG Track 5:14.28 10
2 MacLean, Katrina 95 Quesnel T/F 5:51.92 8
 
Girls 16-17 2000 Meter Steeplechase
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Beaudry, Sarah 94 PG Track 5:43.07 10
Girls 9 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Masich, Sylvia 01 PG Track 0.91m 10
2 Hepburn, Jillian 01 PG Track 0.81m 8
3 Wessner, Ashley 01 PG Track 0.78m 6
Girls 10 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Jarvis, Sarah 00 Unattached 1.09m 10
2 King, Lindsay 00 PG Track 1.03m 8
Girls 13 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Hepburn, Shauna 97 PG Track 1.36m 10
2 Bonney, Elizabeth 97 PG Track 1.25m 8
3 Newman, Cheyann 97 Quesnel 1.20m 6
Girls 14-15 High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Rustad, Nicole 96 PG Track 1.15m 10
Girls 16-17 High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Fetaz, Jennifer 93 Tumbler ridge 1.60m 10
2 Marshall, Morgan 93 Bulkely valley 1.55m 8
Girls 6-8 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ellington, Bronwyn 02 PG Track 2.06m 10
Girls 9 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Carter, Kate 01 PG Track 2.39m 10
2 Hepburn, Jillian 01 PG Track 2.38m 7
2 Masich, Sylvia 01 PG Track 2.38m 7
4 Cowger, Erica 01 Unattached 2.37m 5
5 Wessner, Ashley 01 PG Track 2.26m 4
Girls 10 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Capelle, Mikayla 00 Unattached 3.88m 10
2 Pallot, Jessica 00 PG Track 3.45m 8
3 Jarvis, Sarah 00 Unattached 3.14m 6
 
4 Schroeter, Anika 00 PG Track 2.52m 5
5 King, Lindsay 00 PG Track 2.36m 4
Girls 11 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Lauren 99 PG Track 3.24m 10
2 Fraser, Katie 99 PG Track 2.66m 8
Girls 12 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Schlick, Marcie 98 PG Track 3.51m 10
2 Cowger, Miranda 98 Unattached 3.48m 8
Girls 13 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Mitchell, Danielle 97 PG Track 4.02m 10
2 Newman, Cheyann 97 Quesnel 3.89m 8
3 Hepburn, Shauna 97 PG Track 3.81m 6
4 White, Kadeja 97 PG Track 3.47m 5
Girls 14-15 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Sharman, Laura 95 Tumbler ridge 5.03m 10
2 Swan, Morgan 95 PG Track 4.07m 8
3 Dalla Lana, Mary Kate 96 PG Track 3.96m 6
4 Frenkel, Carly 96 PG Track 3.90m 5
5 Watson, Courtney 95 Unattached 3.39m 4
6 Gairns, Mikayla 96 PG Track 3.22m 3
7 O'Callaghan, Sinead 96 PG Track 3.19m 2
8 Rustad, Nicole 96 PG Track 3.01m 1
Girls 16-17 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Fetaz, Jennifer 93 Tumbler ridge 5.47m 10
2 Legault, Kelsey 94 Tumbler ridge 4.46m 8
3 Wakabayashi, Erin 94 PG Track 4.38m 6
4 Achen, Michelle 93 Quesnel T/F 4.35m 5
5 Cameron, Jessica 94 Tumbler ridge 4.02m 4
6 Vassallo, Megan 93 PG Track 3.95m 3
7 Fredeen, Molly 93 PG Track 2.95m 2
Girls 11 Year Olds Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Van Caeseele, Kaitlyn 99 PG Track 7.17m 10
2 Matheson, Lauren 99 PG Track 6.90m 8
3 Wessner, Emily 99 PG Track 5.92m 6
Girls 12 Year Olds Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Tiana 98 PG Track 7.45m 10
 
Girls 13 Year Olds Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Hepburn, Shauna 97 PG Track 8.42m 10
2 Newman, Cheyann 97 Quesnel 8.27m 8
Girls 14-15 Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Dalla Lana, Mary Kate 96 PG Track 8.93m 10
2 Young, Hannah 96 Quesnel T/F 8.51m 8
3 Achen, Sadie 95 Quesnel T/F 8.41m 6
4 Frenkel, Carly 96 PG Track 8.40m 5
5 Swan, Morgan 95 PG Track 8.27m 4
6 O'Callaghan, Sinead 96 PG Track 7.76m 3
7 Gairns, Mikayla 96 PG Track 7.21m 2
8 Rustad, Nicole 96 PG Track 7.06m 1
9 Ward, Kirsten 96 PG Track 6.38m NWI
Girls 16-17 Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wakabayashi, Erin 94 PG Track 10.57m 10
2 Legault, Kelsey 94 Tumbler ridge 9.53m 8
Girls 6-8 Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ellington, Bronwyn 02 PG Track 3.80m 10
Girls 9 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wessner, Ashley 01 PG Track 3.30m 10
2 Hepburn, Jillian 01 PG Track 3.11m 8
3 Masich, Sylvia 01 PG Track 3.10m 6
Girls 10 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Capelle, Mikayla 00 Unattached 6.29m 10
2 Schroeter, Anika 00 PG Track 4.45m 8
3 King, Lindsay 00 PG Track 4.44m 6
Girls 11 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Lauren 99 PG Track 6.28m 10
2 Jansen, Shelby 99 PG Track 6.05m 8
3 Wessner, Emily 99 PG Track 4.88m 6
4 Fraser, Katie 99 PG Track 4.00m 5
Girls 12 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Tiana 98 PG Track 6.80m 10
 
Girls 13 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Watt, Joey 97 Tumbler ridge 7.32m 10
2 White, Kadeja 97 PG Track 7.22m 8
3 Hepburn, Shauna 97 PG Track 6.49m 6
4 Newman, Cheyann 97 Quesnel 5.71m 5
Girls 14-15 Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Frost, Sarah 96 PG Track 8.03m 10
2 Swan, Morgan 95 PG Track 7.98m 8
3 Gibson, Danelle 95 UNA 7.93m 6
4 Van Caeseele, Dorion 96 PG Track 7.76m 5
5 Frenkel, Carly 96 PG Track 7.23m 4
6 O'Callaghan, Sinead 96 PG Track 6.25m 3
Girls 10 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 King, Lindsay 00 PG Track 9.99m 10
2 Schroeter, Anika 00 PG Track 9.95m 8
Girls 12 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Tiana 98 PG Track 16.37m 10
2 Cowger, Miranda 98 Unattached 13.35m 8
Girls 13 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 22.52m 10
2 White, Kadeja 97 PG Track 21.42m 8
Girls 14-15 Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Van Caeseele, Dorion 96 PG Track 23.41m 10
2 Frenkel, Carly 96 PG Track 20.97m 8
3 Hydamacka, Chelsea 95 Quesnel T/F 18.78m 6
4 MacLean, Katrina 95 Quesnel T/F 15.61m 5
5 Holbrook, Asia 95 Unattached 12.47m 4
Girls 16-17 Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Haskins, Bryanne 93 Bulkely valley 27.49m 10
2 Vandermuelen, Kelsey 93 Bulkely valley 23.10m 8
3 Meyer, Jennifer 93 Quesnel T/F 16.20m 6
Girls 13 Year Olds Hammer Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Newman, Cheyann 97 Quesnel 15.35m 10
 
Girls 14-15 Hammer Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Frost, Sarah 96 PG Track 27.22m 10
2 Hydamacka, Chelsea 95 Quesnel T/F 21.90m 8
3 Gibson, Danelle 95 UNA 20.36m 6
4 Frenkel, Carly 96 PG Track 20.33m 5
Girls 10 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Capelle, Mikayla 00 Unattached 14.76m 10
2 King, Lindsay 00 PG Track 9.34m 8
3 Schroeter, Anika 00 PG Track 8.15m 6
Girls 12 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Tiana 98 PG Track 9.14m 10
Girls 13 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Watt, Joey 97 Tumbler ridge 20.23m 10
2 Newman, Cheyann 97 Quesnel 18.88m 8
3 White, Kadeja 97 PG Track 12.68m 6
Girls 14-15 Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Frost, Sarah 96 PG Track 28.78m 10
2 Young, Hannah 96 Quesnel T/F 17.72m 8
3 Kirby, Brianne 95 PG Track 16.72m 6
4 Ward, Kirsten 96 PG Track 15.71m 5
5 Gairns, Mikayla 96 PG Track 15.26m 4
6 Holbrook, Asia 95 Unattached 11.31m 3
7 Rustad, Nicole 96 PG Track 9.31m 2
Girls 16-17 Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Helm, Carina 94 Tumbler ridge 30.42m 10
2 Legault, Kelsey 94 Tumbler ridge 23.75m 8
3 Fry, Crystal 93 Tumbler ridge 21.59m 6
4 Taylor, Murphy 94 Tumbler ridge 20.94m 5
5 Vassallo, Megan 93 PG Track 14.59m 4
6 Fredeen, Molly 93 PG Track 12.35m 3
Girls 14-15 1500 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Smith, Diana 96 Tumbler ridge 11:15.35 10
 
Girls 16-17 1500 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
--- Fry, Crystal 93 Tumbler ridge DQ
Girls 16-17 3000 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Meyer, Jennifer 93 Quesnel T/F 19:38.85 10
Women 18-99 High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Treasure, Alyxandria M. 92 PG Track 1.78m 10
Boys 6-8 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Tanner 02 PG Track 10.96 10
2 Hawkenson, Colby 03 BC, BC 11.94 8
3 Nelson, Jared 03 BC, BC 12.01 6
4 Laing, Cole 04 BC, BC 12.30 5
5 Price, Josh 02 PG Track 12.31 4
6 Greydanus, Thane 02 BC, BC 12.49 3
Boys 9 Year Olds 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Korpi, Dylan 01 PG Track 10.55 10
2 Nemethy, Simon 01 PG Track 11.30 8
3 Ward, Evan 01 PG Track 12.12 6
Boys 10 Year Olds 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Pearce, Colburn 00 Pearce track 9.83 10
2 Lee, Adam 00 PG Track 10.00 8
3 Kuc, Matthew 00 PG Track 10.10 6
4 Klein, Olaf 00 PG Track 10.56 5
5 Greydanus, Cole 00 PG Track 11.26 4
6 Williams, Sean 00 PG Track 11.38 3
7 Ellington, Blair 00 BC, BC 12.35 2
Boys 11 Year Olds 60 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 9.98 10
2 Buryn, Kael 99 PG Track 10.30 8
3 Coleman, Ethen 99 PG Track 10.41 6
Boys 6-8 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Auger, Naz 02 PG Track 18.66 10
2 Matheson, Tanner 02 PG Track 19.02 8
3 Nelson, Jared 03 BC, BC 20.54 6
 
Finals ... (Boys 6-8 100 Meter Dash)
Name Yr Team Finals
 
4 Willman, Cole 03 BC, BC 21.01 5
5 Laing, Cole 04 BC, BC 21.36 4
6 Greydanus, Thane 02 BC, BC 21.42 3
7 Price, Josh 02 PG Track 21.55 2
Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Korpi, Dylan 01 PG Track 17.97 10
2 Nemethy, Simon 01 PG Track 18.59 8
3 Ward, Evan 01 PG Track 20.83 6
Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Lee, Adam 00 PG Track 16.02 10
2 Kuc, Matthew 00 PG Track 16.06 8
3 Petrin, Logan 00 Unattached 17.11 6
4 Klein, Olaf 00 PG Track 17.22 5
5 Jarvis, Aidan 00 Unattached 17.25 3.5
5 Dunphy, Quinn 00 PG Track 17.25 3.5
7 Gairns, Lucas 00 PG Track 17.65 2
8 Greydanus, Cole 00 PG Track 18.64 1
Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Lee, Adam 00 PG Track 16.23 10
2 Kuc, Matthew 00 PG Track 16.60 8
3 Klein, Olaf 00 PG Track 16.85 6
4 Jarvis, Aidan 00 Unattached 17.43 5
5 Petrin, Logan 00 Unattached 17.44 4
6 Dunphy, Quinn 00 PG Track 17.53 3
7 Gairns, Lucas 00 PG Track 17.99 2
8 Greydanus, Cole 00 PG Track 18.35 1
9 Williams, Sean 00 PG Track 18.37 NWI
10 Nelson, Justin 00 PG Track 19.06 NWI
11 Ellington, Blair 00 BC, BC 20.15 NWI
12 Chae, Aaron 00 PG Track 20.52 NWI
Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 15.97 10
2 Buryn, Kael 99 PG Track 16.38 8
3 Coleman, Ethen 99 PG Track 16.59 6
4 Nakahara, Taro 99 PG Track 16.65 5
5 Mitchell, Christopher 99 PG Track 17.47 4
Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Laing, Tyrell 98 PG Track 14.09 10
2 Leboe, Keiran 98 PG Track 14.99 8
 
3 Cain, Cameron 98 PG Track 16.05 6
4 Wiinig, Nathan 98 PG Track 16.58 5
5 Greydanus, Nathaniel 98 PG Track 16.90 4
6 Hicks, Jared 98 PG Track 16.92 3
7 Lee, Ayden 98 PG Track 16.95 2
Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Stratton, Daniel 97 PG Track 15.06 10
Boys 14-15 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Folk, David 95 PG Track 12.77 10
2 Wells, Mason 96 Bulkely valley 13.00 8
3 Kidwell, Eric 95 PG Track 13.47 6
Boys 16-17 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Mitch 93 PG Track 11.92 10
2 Ott, Nathan 94 PG Track 12.00 8
Boys 18-19 100 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cormier, Shaun 92 PG Track 11.85 10
Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 32.79 10
2 Coleman, Ethen 99 PG Track 34.28 8
3 Buryn, Kael 99 PG Track 34.40 6
4 Render, Carson 99 Tumbler ridge 34.54 5
5 Mitchell, Christopher 99 PG Track 35.76 4
Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Laing, Tyrell 98 PG Track 28.58 10
2 Leboe, Keiran 98 PG Track 30.73 8
3 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 31.47 6
4 Cain, Cameron 98 PG Track 33.70 5
5 Greydanus, Nathaniel 98 PG Track 35.29 4
6 Hicks, Jared 98 PG Track 35.76 3
Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Alexander 97 PG Track 31.09 10
Boys 14-15 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Duncan 95 PG Track 26.25 10
 
Finals ... (Boys 14-15 200 Meter Dash)
Name Yr Team Finals
 
2 Wells, Mason 96 Bulkely valley 26.72 8
3 Williams, Thomas 95 UNA 26.85 6
4 Matyas, Zachary 95 PG Track 28.40 5
Boys 16-17 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ott, Nathan 94 PG Track 23.92 10
2 Elliot, Mitch 93 PG Track 24.67 8
3 Finkelstein, Bron 94 Quesnel T/F 25.03 6
Boys 14-15 300 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Duncan 95 PG Track 41.23 10
2 Wells, Mason 96 Bulkely valley 44.19 8
3 Wolf, Anton 95 UNA 47.82 6
Boys 11 Year Olds 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 1:15.97 10
2 Coleman, Ethen 99 PG Track 1:16.16 8
3 Downie-Back, Aidan 99 PG Track 1:18.65 6
4 Buryn, Kael 99 PG Track 1:23.98 5
5 Nakahara, Taro 99 PG Track 1:26.74 4
6 Williams, Dawson 99 PG Track 1:28.60 3
Boys 12 Year Olds 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Laing, Tyrell 98 PG Track 1:07.69 10
2 Leboe, Keiran 98 PG Track 1:12.85 8
3 Dinsdale, Cole 98 Quesnel T/F 1:13.70 6
4 Hicks, Jared 98 PG Track 1:23.58 5
5 Dalla Lana, Samuel 98 PG Track 1:29.52 4
Boys 13 Year Olds 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Alexander 97 PG Track 1:04.69 10
Boys 16-17 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Ott, Nathan 94 PG Track 55.45 10
2 Elliot, Mitch 93 PG Track 56.65 8
Boys 6-8 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Price, Josh 02 PG Track 3:37.15 10
2 Matheson, Tanner 02 PG Track 3:37.16 8
3 Nelson, Jared 03 BC, BC 3:42.97 6
4 Laing, Cole 04 BC, BC 3:54.61 5
 
5 Hawkenson, Colby 03 BC, BC 4:01.84 4
6 Greydanus, Thane 02 BC, BC 4:14.45 3
Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Simon 01 PG Track 3:11.05 10
2 Ward, Evan 01 PG Track 3:32.28 8
Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Kuc, Matthew 00 PG Track 3:05.78 10
2 Nelson, Justin 00 PG Track 3:08.42 8
3 Cullum, Nash 00 UNA 3:09.03 6
4 Greydanus, Cole 00 PG Track 3:09.40 5
5 Hawkenson, Josh 00 BC, BC 3:15.16 4
6 Gairns, Lucas 00 PG Track 3:15.59 3
7 Williams, Sean 00 PG Track 3:21.31 2
Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 2:57.13 10
2 Coleman, Ethen 99 PG Track 3:02.26 8
3 Downie-Back, Aidan 99 PG Track 3:08.90 6
4 Buryn, Kael 99 PG Track 3:16.65 5
Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 2:47.56 10
2 Leboe, Keiran 98 PG Track 2:49.44 8
3 Wiinig, Nathan 98 PG Track 3:02.69 6
Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Alexander 97 PG Track 2:35.17 10
Boys 14-15 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Sean K. 96 PG Track 2:18.97 10
2 Elliot, Duncan 95 PG Track 2:21.10 8
3 Render, Keenan 95 Tumbler ridge 2:39.18 6
4 Matyas, Zachary 95 PG Track 2:42.85 5
Boys 14-15 1200 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Sean K. 96 PG Track 3:40.34 10
2 Williams, Thomas 95 UNA 4:09.06 8
3 Matyas, Zachary 95 PG Track 4:17.74 6
 
Boys 9 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Simon 01 PG Track 6:06.52 10
Boys 10 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cullum, Nash 00 UNA 6:08.16 10
2 Jarvis, Aidan 00 Unattached 6:10.94 8
3 Nelson, Justin 00 PG Track 6:13.37 6
4 Hawkenson, Josh 00 BC, BC 6:34.07 5
Boys 12 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 5:16.78 10
2 Dinsdale, Cole 98 Quesnel T/F 5:17.28 8
3 Dalla Lana, Samuel 98 PG Track 6:03.14 6
Boys 13 Year Olds 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Alexander 97 PG Track 4:59.52 10
Boys 16-17 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Thorne, Ben 93 Unattached 4:28.12 10
2 Boucher, Riley 94 UNA 4:43.75 8
3 Bartell, Austin 94 Unattached 4:45.80 6
Boys 14-15 2000 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Sean K. 96 PG Track 6:38.77 10
2 Matyas, Zachary 95 PG Track 7:43.46 8
Boys 16-17 3000 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Thorne, Ben 93 Unattached 9:51.30 10
2 Goodrich, Sam 93 PG Track 10:05.56 8
3 Bartell, Austin 94 Unattached 10:12.07 6
Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Korpi, Dylan 01 PG Track 13.04 10
2 Nemethy, Simon 01 PG Track 13.22 8
3 Ward, Evan 01 PG Track 14.55 6
Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Pearce, Colburn 00 Pearce track 12.36 10
 
2 Kuc, Matthew 00 PG Track 12.50 8
3 Gairns, Lucas 00 PG Track 13.41 6
4 Klein, Olaf 00 PG Track 14.00 5
5 Nelson, Justin 00 PG Track 14.14 4
6 Ellington, Blair 00 BC, BC 16.51 3
Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nakahara, Taro 99 PG Track 12.18 10
2 Trepanier, Owen 99 PG Track 12.42 8
3 Williams, Dawson 99 PG Track 13.41 6
4 Coleman, Ethen 99 PG Track 13.43 5
5 Buryn, Kael 99 PG Track 13.46 4
Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Leboe, Keiran 98 PG Track 14.58 10
2 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 14.64 8
3 Cain, Cameron 98 PG Track 15.74 6
4 Roger, Felix 98 UNA 20.27 5
Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
--- Stavast, Nick 97 Unattached DNF NWI
Boys 14-15 100 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 McCall, Brayden 96 Quesnel T/F 20.43 10
Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Alexander 97 PG Track 35.32 10
Boys 14-15 200 Meter Hurdles
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Render, Keenan 95 Tumbler ridge 30.73 10
2 McCall, Brayden 96 Quesnel T/F 34.46 8
Boys 14-15 1500 Meter Steeplechase no water
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Sean K. 96 PG Track 5:08.10 10
2 Elliot, Duncan 95 PG Track 5:16.24 8
3 Williams, Thomas 95 UNA 5:42.79 6
Boys 16-17 2000 Meter Steeplechase
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Goodrich, Sam 93 PG Track 7:28.25 10
 
Boys 9 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Simon 01 PG Track 0.95m 10
Boys 10 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Lucas 00 PG Track 1.14m 10
2 Jarvis, Aidan 00 Unattached 1.11m 8
3 Pearce, Colburn 00 Pearce track 1.05m 5.5
3 Kuc, Matthew 00 PG Track 1.05m 5.5
--- Nelson, Justin 00 PG Track NH
Boys 11 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Render, Carson 99 Tumbler ridge 1.01m 10
2 Coleman, Ethen 99 PG Track 0.94m 8
Boys 12 Year Olds High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 1.27m 10
2 Leboe, Keiran 98 PG Track J1.27m 8
3 Wiinig, Nathan 98 PG Track 1.10m 6
4 Cain, Cameron 98 PG Track 1.00m 5
5 Greydanus, Nathaniel 98 PG Track 0.95m 4
6 Dalla Lana, Samuel 98 PG Track 0.90m 3
Boys 14-15 High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Kidwell, Eric 95 PG Track 1.55m 10
2 Render, Keenan 95 Tumbler ridge 1.46m 8
3 Greenberg, Ryan 95 UNA 1.35m 6
4 Williams, Thomas 95 UNA 1.30m 5
Boys 16-17 High Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Dinsdale, Cam 94 Quesnel T/F 1.60m 10
Boys 6-8 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Matheson, Tanner 02 PG Track 2.75m 10
2 Price, Josh 02 PG Track 2.40m 8
3 Hawkenson, Colby 03 BC, BC 2.08m 6
4 Greydanus, Thane 02 BC, BC 1.67m 5
5 Nelson, Jared 03 BC, BC 1.65m 4
6 Laing, Cole 04 BC, BC 1.42m 3
 
Boys 9 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Simon 01 PG Track 2.90m 10
2 Ward, Evan 01 PG Track 1.95m 8
Boys 10 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Lucas 00 PG Track 3.51m 10
2 Jarvis, Aidan 00 Unattached 3.42m 8
3 Pearce, Colburn 00 Pearce track 3.32m 6
4 Klein, Olaf 00 PG Track 3.21m 5
5 Kuc, Matthew 00 PG Track 3.12m 4
6 Lee, Adam 00 PG Track 2.96m 3
7 Petrin, Logan 00 Unattached 2.94m 2
8 Williams, Sean 00 PG Track 2.57m 1
9 Nelson, Justin 00 PG Track 2.38m NWI
10 Ellington, Blair 00 BC, BC 1.88m NWI
Boys 11 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 3.32m 10
2 Mitchell, Christopher 99 PG Track 3.22m 8
3 Williams, Dawson 99 PG Track 3.01m 5.5
3 Nakahara, Taro 99 PG Track 3.01m 5.5
Boys 12 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Leboe, Keiran 98 PG Track 4.47m 10
2 Laing, Tyrell 98 PG Track 4.34m 8
3 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 3.87m 6
4 Cain, Cameron 98 PG Track 3.75m 5
5 Greydanus, Nathaniel 98 PG Track 3.24m 4
6 Wiinig, Nathan 98 PG Track 3.22m 3
7 Hicks, Jared 98 PG Track 3.09m 2
8 Lee, Ayden 98 PG Track 2.93m 1
Boys 13 Year Olds Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Stratton, Daniel 97 PG Track 3.84m 10
2 Nemethy, Alexander 97 PG Track 3.66m 8
Boys 14-15 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Kidwell, Eric 95 PG Track 5.27m 10
2 Elliot, Duncan 95 PG Track 5.16m 8
3 Folk, David 95 PG Track 4.59m 6
4 Wells, Mason 96 Bulkely valley 4.51m 5
5 Matyas, Zachary 95 PG Track 4.37m 4
6 Greenberg, Ryan 95 UNA 4.26m 3
 
Boys 11 Year Olds Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 7.93m 10
2 Mitchell, Christopher 99 PG Track 6.75m 8
3 Downie-Back, Aidan 99 PG Track 6.01m 6
Boys 12 Year Olds Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Dinsdale, Cole 98 Quesnel T/F 8.24m 10
2 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 8.20m 8
3 Leboe, Keiran 98 PG Track 7.82m 6
4 Cain, Cameron 98 PG Track 7.36m 5
5 Wiinig, Nathan 98 PG Track 6.90m 4
6 Dalla Lana, Samuel 98 PG Track 6.64m 3
7 Hicks, Jared 98 PG Track 6.43m 2
8 Lee, Ayden 98 PG Track 6.32m 1
Boys 14-15 Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Duncan 95 PG Track 11.39m 10
2 Kidwell, Eric 95 PG Track 10.62m 8
3 Matyas, Zachary 95 PG Track 8.49m 6
Boys 16-17 Triple Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Mitch 93 PG Track 12.42m 10
2 Ott, Nathan 94 PG Track 10.62m 8
3 Dinsdale, Cam 94 Quesnel T/F 10.07m 6
Boys 6-8 Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Price, Josh 02 PG Track 3.76m 10
2 Greydanus, Thane 02 BC, BC 3.71m 8
3 Laing, Cole 04 BC, BC 3.37m 6
4 Willman, Cole 03 BC, BC 3.26m 5
5 Nelson, Jared 03 BC, BC 2.42m 4
Boys 9 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Simon 01 PG Track 5.29m 10
Boys 10 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Pearce, Colburn 00 Pearce track 6.26m 10
2 Kuc, Matthew 00 PG Track 6.16m 8
3 Dunphy, Quinn 00 PG Track 5.95m 6
4 Nelson, Justin 00 PG Track 5.59m 5
5 Lee, Adam 00 PG Track 4.81m 4
6 Ellington, Blair 00 BC, BC 4.73m 3
 
7 Cullum, Nash 00 UNA 4.68m 2
8 Greydanus, Cole 00 PG Track 4.67m 1
9 Chae, Aaron 00 PG Track 3.81m
Boys 11 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Williams, Dawson 99 PG Track 6.72m 10
2 Nakahara, Taro 99 PG Track 5.62m 8
3 Buryn, Kael 99 PG Track 4.68m 6
Boys 12 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Leboe, Keiran 98 PG Track 10.20m 10
2 Laing, Tyrell 98 PG Track 8.12m 8
3 Greydanus, Nathaniel 98 PG Track 5.97m 5.5
3 Cain, Cameron 98 PG Track 5.97m 5.5
5 Roger, Felix 98 UNA 5.29m 4
6 Lee, Ayden 98 PG Track 5.02m 3
7 Wolf, Leighton 98 UNA 4.55m 2
Boys 13 Year Olds Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Render, Duncan 97 Tumbler ridge 6.83m 10
Boys 14-15 Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Greenberg, Ryan 95 UNA 10.99m 10
2 Elliot, Duncan 95 PG Track 10.01m 8
3 Folk, David 95 PG Track 9.68m 6
4 Schroeter, David 96 PG Track 7.88m 5
5 Daub, Trevor 95 Tumbler ridge 6.54m 4
Boys 16-17 Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Mitch 93 PG Track 13.47m 10
2 Balazs, Nicholas A. 93 PG Track 12.24m 8
3 Ott, Nathan 94 PG Track 9.51m 6
4 Rand, Colton 94 South Peace Sen 8.82m 5
Boys 10 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Lucas 00 PG Track 15.20m 10
2 Lee, Adam 00 PG Track 14.44m 8
3 Kuc, Matthew 00 PG Track 12.50m 6
4 Cullum, Nash 00 UNA 11.69m 5
5 Nelson, Justin 00 PG Track 8.74m 4
Boys 11 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Trepanier, Owen 99 PG Track 14.13m 10
 
Finals ... (Boys 11 Year Olds Discus Throw)
Name Yr Team Finals
 
2 Downie-Back, Aidan 99 PG Track 13.64m 8
Boys 12 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Leboe, Keiran 98 PG Track 21.04m 10
2 Cain, Cameron 98 PG Track 15.82m 8
3 Hicks, Jared 98 PG Track 12.66m 6
Boys 13 Year Olds Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Render, Duncan 97 Tumbler ridge 17.19m 10
Boys 14-15 Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wylie, Aaron 95 Tumbler ridge 23.88m 10
2 Schroeter, David 96 PG Track 23.54m 8
3 Daub, Trevor 95 Tumbler ridge 17.80m 6
Boys 16-17 Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Mitch 93 PG Track 39.34m 10
2 Balazs, Nicholas A. 93 PG Track 35.19m 8
3 Pepper, Ian 94 Quesnel T/F 34.78m 6
4 Ott, Nathan 94 PG Track 27.50m 5
5 Roodenburg, Lee 94 Quesnel T/F 27.06m 4
6 Rand, Colton 94 South Peace Sen 23.62m 3
Boys 12 Year Olds Hammer Throw 3 KG
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wolf, Leighton 98 UNA 7.55m 10
Boys 14-15 Hammer Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Folk, David 95 PG Track 28.95m 10
2 Greenberg, Ryan 95 UNA 23.17m 8
3 Schroeter, David 96 PG Track 22.47m 6
Boys 16-17 Hammer Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Mitch 93 PG Track 42.99m 10
2 Balazs, Nicholas A. 93 PG Track 40.68m 8
3 Rand, Colton 94 South Peace Sen 23.56m 6
4 Tremblay, Nicholas 94 PG Track 22.89m 5
Boys 10 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Gairns, Lucas 00 PG Track 16.15m 10
 
2 Kuc, Matthew 00 PG Track 15.95m 8
3 Klein, Olaf 00 PG Track 15.83m 6
4 Lee, Adam 00 PG Track 12.42m 5
5 Ellington, Blair 00 BC, BC 9.81m 4
6 Greydanus, Cole 00 PG Track 7.78m 3
Boys 11 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Coleman, Ethen 99 PG Track 17.88m 10
2 Trepanier, Owen 99 PG Track 16.85m 8
3 Render, Carson 99 Tumbler ridge 10.71m 6
Boys 12 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Leboe, Keiran 98 PG Track 33.17m 10
2 Gaiesky, Ryan 98 PG Track 21.76m 8
3 Cain, Cameron 98 PG Track 19.56m 6
4 Lee, Ayden 98 PG Track 16.46m 5
5 Wiinig, Nathan 98 PG Track 14.85m 4
6 Hicks, Jared 98 PG Track 12.94m 3
7 Dalla Lana, Samuel 98 PG Track 11.04m 2
Boys 13 Year Olds Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Stratton, Daniel 97 PG Track 18.09m 10
2 Render, Duncan 97 Tumbler ridge 13.51m 8
Boys 14-15 Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Kidwell, Eric 95 PG Track 38.15m 10
2 Elliot, Duncan 95 PG Track 34.38m 8
3 Greenberg, Ryan 95 UNA 31.93m 6
4 McCall, Brayden 96 Quesnel T/F 29.24m 5
5 Williams, Thomas 95 UNA 26.83m 4
6 Matyas, Zachary 95 PG Track 25.04m 3
7 Wylie, Aaron 95 Tumbler ridge 22.87m 2
8 Schroeter, David 96 PG Track 19.24m 1
9 Daub, Trevor 95 Tumbler ridge 16.79m
Boys 16-17 Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Balazs, Nicholas A. 93 PG Track 41.84m 10
2 Elliot, Mitch 93 PG Track 37.90m 8
3 Roodenburg, Lee 94 Quesnel T/F 37.42m 6
4 Rand, Colton 94 South Peace Sen 20.77m 5
Boys 11 Year Olds 800 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Downie-Back, Aidan 99 PG Track 5:36.05 10
 
Boys 12 Year Olds 800 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Dalla Lana, Samuel 98 PG Track 5:16.84 10
2 Wolf, Leighton 98 UNA 7:09.94 8
--- Lee, Ayden 98 PG Track DQ
Boys 14-15 1500 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wolf, Anton 95 UNA 10:27.01 10
Boys 16-17 3000 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Thorne, Ben 93 Unattached 13:47.80 10
2 Gaiesky, Kevin A. 93 PG Track 14:25.86 8
Men 18-19 200 Meter Dash
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cormier, Shaun 92 PG Track 23.98 10
Men 18-19 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cormier, Shaun 92 PG Track 57.45 10
2 Watt, Braden 92 Tumbler ridge 1:08.85 8
Men 35-99 400 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Helm, Charles 57 Tumbler ridge 1:04.67 10
Men 18-19 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Helm, Daniel 91 Tumbler ridge 2:09.74 10
2 MacLean, Nick 92 Quesnel T/F 2:17.07 8
Men 35-99 800 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Helm, Charles 57 Tumbler ridge 2:32.12 10
Men 18-19 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 MacLean, Nick 92 Quesnel T/F 4:28.14 10
Men 35-99 1500 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Nemethy, Brian 61 PG Track 4:45.00 10
2 Wolf, Eric 64 UNA 4:58.31 8
 
Men 18-19 3000 Meter Run
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 MacLean, Nick 92 Quesnel T/F 10:09.12 10
Men 18-99 2000 Meter Steeplechase
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Helm, Daniel 91 Tumbler ridge 7:03.46 10
2 MacLean, Nick 92 Quesnel T/F 7:08.62 8
Men 16-17 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Elliot, Mitch 93 PG Track 5.68m 10
2 Finkelstein, Bron 94 Quesnel T/F 5.34m 8
3 Ott, Nathan 94 PG Track 5.05m 6
Men 18-99 Long Jump
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Cormier, Shaun 92 PG Track 5.36m 10
Men 18-99 Shot Put
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Allemeersch, Donald I. 53 PG Track 13.09m 10
2 Watt, Braden 92 Tumbler ridge 7.89m 8
Men 18-99 Discus Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Allemeersch, Donald I. 53 PG Track 42.18m 10
2 Watt, Braden 92 Tumbler ridge 27.24m 8
Men 18-99 Javelin Throw
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wolf, Eric 64 UNA 23.08m 10
2 Watt, Braden 92 Tumbler ridge 20.57m 8
Men 18-99 1500 Meter Race Walk
Name Yr Team Finals
 
Finals
1 Wolf, Eric 64 UNA 9:36.77 10